Kurumsal Sayfası Tekyay Yay Ve İmalat Sanayi Hakkında

 • Şirket Profili

  Firmamız yay imalatına 1982 yılında Kartal da başlamıştır . kendi imalatı olan baskı ve kolu yay makinaları yaparak sektöründe ön sıralarda yer almıştır. Firmamız kendi teknolojisi ile ürettiği yüksek kalitedeki yay çeşitleri ile teknolojisini sürekli geliştirerek, ülkemiz sanayisinde özel bir yere sahiptir. Geniş makine parkı, uzman kadrosu ve zengin malzeme stoku ile, basma, çekme, kollu, tel form, bant form, segman tipi yaylarını ayrıca normal ve hortum kelepçelerini dünyaya açılan bir sanayinin gerektirdiği kalite ve özenle üretmektedir. TEKYAY müşterilerinin istekleri doğrultusunda kaliteyi, uzun ömrü, ayrıca özel ve genel olarak tüm yay çeşitlerini işin uzmanları ile birlikte en iyi şekilde yapmayı amaçlar.

 • Misyon (Hedef)

  Faaliyet gösterdiğimiz sektörde, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarının farkında olarak, artan taleplerini karşılarken, kaliteli çözümler üreterek, değerlerimizi etkin kullanarak, dürüst çalışmaya özen göstererek, müşterilerimizin yaşamlarına değer katan müşteri memnuniyetini ve devamlılığını sağlamak. Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, etik değerlerinin ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olarak dünya standartlarında sürdürülebilir karlılık ve verimlilikle faaliyet gösteren, müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutan bir kuruluş olmaktır.

 • Vizyon (Amaç)

  Değerlerimizi koruyarak 30 yılı aşkın bir deneyim ile en iyi çözümü ve servisi sunmaktayız. Müşterilerimizi zaman içerisinde artan gereksinim ve beklentilerini aşarak memnuniyetlerini en üst Düzeye taşımak firmamızın en önemli amacıdır. TEKYAY yay üretimi ve telden çeşitli amaçlara yönelik form üretimi konularında sektöründe ilk sırada yer almaya çalışmaktan onur duymaktadır. Firma vizyonuna göre TEKYAY, kaliteye önem veren çalışanları ile aynı zamanda sürekli gelişime açık ve müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan bir yapıyı bünyesinde bulunmaktadır. Bu özelikler doğal olarak TEKYAY ı müşterinin nezdinde ‘tel ustası’ haline getirmiştir. Sürekli ve sona ermeyen araştırma ve geliştirme aktivitelerin üretim etkisi sayesinde TEKYAY, sektöründe lider firma olamaya çalışan firmalarındandır.

 • Kalite Yönetimi

  Günümüzde malzeme ve parçaların kaliteleri ile ilgili yükselen talepler karşısında, malzemenin kapsamını iyi bilmek büyük önem taşımaktadır. Ek olarak gerekli testleri karşılaya bilmek için efektif bir laboratuvar ortamı gerekmektedir. TEKYAY aşağıdaki analitik prosedürleri ve testleri yürütmektedir:

  • >Mekanik ve teknolojik özelikleri belirleme, örn . çekme testi , burma testi , bükme ve katlama testi.
  • >Korozyon testi örn. Tuz testi
  • >Ömür testi örn. Yorma testi
  • > Sorumluluk Sahibi

İlkelerimiz

 • İlke 1 Yenilikçi

  Tekyay Yay Ve İmalat Sanayisinde sürekli olarak gelişen yenilikleri takip ederek ürünlerimize onları uygulamayı hedefliyoruz..

 • İlke 2 Güvenilir

  Güvenilirliğimizi koruyabilmek ve sürdürebilmek için satışını yaptıgımız herhangı bir ürün için bir problem oluştugunda bizzat ekibimizle beraber ilgileniyoruz..

 • İlke 3 Girisimci

  Başarılı girişimler sonucunda önemli yenilikler ve ilerlemeler gerçekleşir bizde bu tanımı baz alarak Yay sektörü için oldukça Girişimci bir ekibiz..

 • İlke 4 Çalıskan

  Bizlere verilen işi en kısa zamanda eksiksiz bir şekilde teslim ediyoruz..

Bizimle İletişimde Kalın ..